קצת היסטוריה...

::: מדריך בידור ובמה :::

מדריך בידור ובמה, שיצא לראשונה בשנת 1978, היה מדריך פורץ דרך כאשר יצא לראשונה. מדובר במדריך היחיד והמקיף ביותר אשר כינס בספר אחד את כל האמנים, הבדרנים, הזמרים, המפיקים ונותני השירותים כגון הגברה ובניית במות בתחום הבידור ובמה בישראל. את המדריך הפיקה פרסומים (שלימים הפכה לאינדקס פרסומים ולאחר מכן לאינדקס מדיה) מדיה בניהול המוציאים לאור יוסי גדעוני ועמוס אשרוב.

 

מדריך בידור ובמה היה הראשון בסדרת מדריכים ענפיים מקצועיים שהחברה הוציאה במשך כ- 40 שנה, רובן בתקופת טרום האינטרנט כאשר המדריך היה הדרך היחידה של אנשים פרטיים, מוסדות וארגונים להשיג מידע ומספרי טלפון על אמני ישראל ושירותי במה.

 

המדריך כלל את כל הגורמים ונותני השירותים בענף הבידור בישראל ובשנים הראשונות שלו כל האמנים, זמרים, בדרנים, שחקנים וחברות ההפקה והציוד הופיעו בו. מאחר שהמדריך הופץ בעשרות אלפי עותקים לכל החברות בישראל, הגורמים המוסדיים, חברות ההפקה, העיריות והמועצות, מי שלא הופיע בו לא היה קיים בעולם הבידור בשנות השמונים העליזות.

 

במדריך הראשון הופיעו שימי תבורי הצעיר, להקת השגרירים, אהרל'ה קמינסקי, קובי אשרת, התקליטן האגדי אילן בן שחר, עוזי חיטמן ז"ל ועוד רבים וטובים.

 

לאורך השנים המדריך גדל והתרחב, מיטב אמני ישראל הופיעו בו, תפוצתו גדלה ובעצם הוא הגיע לכל בית עסק ומוסד במדינה. לא היה אמן, זמר או שחקן שלא פרסם בבידור ובמה ורשימה קטנה וחלקית של האמנים כוללת את יהורם גאון, שלמה ארצי, שלום אסייג, יפה ירקוני, איתן מסורי, הפרברים, מירי אלוני, חנוך רוזן, שלומי שבת, עופר לוי, מוטי גלעדי וגדי יגיל, נאור ציון, דוד ד'אור, זהבה בן, אביב גפן ועוד ועוד.

 

בשנת 1980, לראשונה נמכר שער המדריך, ולחברת ייצוג האמנים קלסיפופ. בשנת 1988 הודפס לראשונה המדריך בצבע מלא.

 

בשנת 2007 הפיקה אינדקס מדיה את תערוכת בידור ובמה (בגני התערוכה בת"א), תערוכת הבידור הראשונה בישראל אשר התפרסה על פני שטח של כ- 3,000 מטר וכללה גם הופעות, ועידות ופנלים.

 

במדריך של שנת 2008 כל נמען קיבל את המדריך עם שמו על השער ומספר מזל, אשר שימש אותו להגרלות שערכה חברת אינדקס במהלך השנה.

 

בין העוסקים במלאכה במהלך השנים היה מנהל המכירות הארצי אבי צוויג, מנהל אזור ירושלים אורן זיו, מנהל אזור הצפון אמנון שטנדר ועדי מסינג מנהלת אזור השרון.

03-7612424